| Overall Length | 255.5 mm (10.0″) |
|---|---|
| Largest O.D | 196.0 mm (7.72″) |
| Largest End I.D | 27.94 mm (1.10″) |
| Particle Efficiency | 24.6 micron@68% |
Fleetguard® Lube Filter, By-Pass Cartridge (LF500)
$61.94
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 20 cm |
| Bin Location | 00025425 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF500 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.