| Overall Length | 180.0 mm (7.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 83.31 mm (3.28″) |
| Gasket I.D | 37.08 mm (1.46″) |
| End-2 O.D | 83.31 mm (3.28″) |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3567)
$35.26
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3335)
$16.68
Fleetguard® Lube Filter, Cartridge (LF16166)
$34.56
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 21 cm |
| Bin Location | 00025401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF16166 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.