| Overall Length | 138.1 mm (5.44″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 13/16″-16 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson Blue® Lube Filter, Full-Flow Spin-On w/ Synteq Media (DBL7405)
$49.82
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF4054)
$20.96
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF678)
$10.50
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.3 × 9.3 × 15 cm |
| Bin Location | 00026105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF678 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.