| Overall Length | 107.1 mm (4.22″) |
|---|---|
| Largest O.D | 96.26 mm (3.79″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter (LF16110)
$33.26
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On, Venturi Combo w/ Stratapore Media (LF9070)
$109.30
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF689)
$13.38
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 10 × 10 cm |
| Bin Location | 00025303 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF689 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.