| Overall Length | 205.4 mm (8.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 120.3 mm (4.74″) |
| Gasket O.D | 110.7 mm (4.36″) |
| Gasket I.D | 98.29 mm (3.87″) |
| Thread Size | 1-1/2″-16 UNS-2B |
Fleetguard® Lube Filter (LF16110)
$33.26
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 20 cm |
| Bin Location | 00025201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF16110 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.