| Overall Length | 97.79 mm (3.85″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.98 mm (3.70″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | M22 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF16106)
$62.50
Paccar® Oil Filter Element (1948921PE)
$113.25
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF16002)
$27.74
24 in stock
Less than 24 items left!
Additional information
| Weight | 1.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 10 cm |
| Bin Location | 00025301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF16002 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.