| Overall Length | 176.5 mm (6.95″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Cartridge (LF3827)
$24.71
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF699)
$16.46
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF17494)
$33.46
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 10 cm |
| Bin Location | 00025220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF17494 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.