| Overall Length | 12.26 mm (4.83″) |
|---|---|
| Largest O.D | 7.416 mm (2.92″) |
| Gasket O.D | 6.934 mm (2.73″) |
| Thread Size | M22 x 1.5-6H |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF17539)
$11.60
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 15 cm |
| Bin Location | 00025310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF17539 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.