| Overall Length | 173.2 mm (6.82″) |
|---|---|
| Largest O.D | 96.01 mm (3.78″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter (LF16110)
$33.26
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On, Venturi Combo w/ Stratapore Media (LF9070)
$109.30
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3307)
$17.50
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 9.5 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00025220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3307 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.