| Overall Length | 117.0 mm (4.61″) |
|---|---|
| Largest O.D | 108.4 mm (4.27″) |
| Gasket O.D | 100.0 mm (3.94″) |
| Gasket I.D | 90.42 mm (3.56″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF17556)
$33.42
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3972)
$15.36
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3407)
$335.97
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 12 cm |
| Bin Location | 00025407 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3407 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.