| Overall Length | 81.02 mm (3.19″) |
|---|---|
| Largest O.D | 84.32 mm (3.32″) |
| Gasket O.D | 64.00 mm (2.52″) |
| Gasket I.D | 57.40 mm (2.26″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, By-Pass Spin-On (LF777)
$40.98
Paccar® Oil Filter Element (1948921PE)
$113.25
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3462)
$14.50
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 9.5 × 17.5 cm |
| Bin Location | 00025325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3462 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.