| Overall Length | 141.9 mm (5.59″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® NanoNet Lube Filter, Spin-On (LF14000NN)
$84.66
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3604)
$13.50
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3466)
$306.00
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9.5 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00025410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3466 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.