| Overall Length | 180.0 mm (7.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.6 mm (4.24″) |
| Gasket O.D | 71.37 mm (2.81″) |
| Gasket I.D | 62.23 mm (2.45″) |
| Thread Size | 7/8″-16 UNF 2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On, Venturi Combo w/ Stratapore Media (LF9010)
$91.76
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF4017)
$18.52
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3479)
$31.50
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 9 cm |
| Bin Location | 00025410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3479 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.