| Overall Length | 113.7 mm (4.48″) |
|---|---|
| Largest O.D | 80.51 mm (3.17″) |
| Gasket O.D | 64.00 mm (2.52″) |
| Gasket I.D | 57.40 mm (2.26″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® NanoNet Lube Filter, Spin-On (LF14000NN)
$84.66
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3604)
$13.50
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3499)
$18.34
24 in stock
Less than 24 items left!
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 8.5 × 8.5 cm |
| Bin Location | 00025407 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3499 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.