| Overall Length | 219.9 mm (8.66″) |
|---|---|
| Largest O.D | 124.9 mm (4.92″) |
| Gasket O.D | 106.9 mm (4.21″) |
| Thread Diameter | 36.06 mm (1.42″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter (LF16110)
$33.26
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On, Venturi Combo w/ Stratapore Media (LF9070)
$109.30
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3586)
$58.40
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 13 × 13 cm |
| Bin Location | 00025213 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3586 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.