| Overall Length | 98.55 mm (3.88″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.37 mm (2.81″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3335)
$16.68
Fleetguard® Lube Filter, Cartridge (LF637)
$34.60
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3604)
$13.50
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9.7 × 9.7 cm |
| Bin Location | 00025410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3604 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.