| Overall Length | 145.5 mm (5.73″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.9 mm (4.25″) |
| Gasket O.D | 100.0 mm (3.94″) |
| Gasket I.D | 92.20 mm (3.63″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3642)
$29.78
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 11 × 11 cm |
| Bin Location | 00025210 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3642 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.