| Overall Length | 146.3 mm (5.76″) |
|---|---|
| Largest O.D | 95.75 mm (3.77″) |
| Gasket O.D | 95.75 mm (3.77″) |
| Gasket I.D | 80.77 mm (3.18″) |
| Thread Size | 1-1/2″-16 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3703)
$31.80
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9.5 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00025213 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3703 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.