| Overall Length | 103.1 mm (4.06″) |
|---|---|
| Largest O.D | 109.9 mm (4.33″) |
| Gasket O.D | 102.1 mm (4.02″) |
| Gasket I.D | 94.23 mm (3.71″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson Blue® Lube Filter, Full-Flow Spin-On w/ Synteq Media (DBL7405)
$49.82
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF17475)
$22.78
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3828)
$20.83
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 12 cm |
| Bin Location | 00026105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3828 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.