| Overall Length | 202.1 mm (7.96″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3932)
$22.25
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 9.5 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00025301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3932 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.