| Overall Length | 293.8 mm (11.57″) |
|---|---|
| Largest O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Gasket O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Gasket I.D | 101.8 mm (4.01″) |
| Thread Size | M52 x 1.5-6H |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On, Venturi Combo w/ Stratapore Media (LF9010)
$91.76
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 30 cm |
| Bin Location | 00025325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF9010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.