| Overall Length | 264.1 mm (10.4″) |
|---|---|
| Largest O.D | 120.6 mm (4.75″) |
| Largest End I.D | 56.89 mm (2.24″) |
| Media Type | Cellulose |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3567)
$35.26
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3335)
$16.68
Fleetguard® Lube Oil Filter, Cartridge, Used on DD13 / DD15 / DD16 Engines (LF17511)
$64.62
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 28 cm |
| Bin Location | 00025401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF17511 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.