Specification
| Largest O.D | 69.34 mm (2.730″) |
|---|---|
| Largest I.D | 35.05 mm (1.380″) |
| Height | 26.16 mm (1.030″) |
| Media Type | Radialseal Media |
CAT® Standard Efficiency Engine Air Filter, Radial Seal Type, Secondary (6I-2500)
$25.77
Fleetguard® Magnum RS Radial Seal, Primary Air Filter Element (AF25745)
$81.69
$13.86
2 in stock
| Largest O.D | 69.34 mm (2.730″) |
|---|---|
| Largest I.D | 35.05 mm (1.380″) |
| Height | 26.16 mm (1.030″) |
| Media Type | Radialseal Media |
| Weight | 0.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 3 cm |
| Bin Location | 00023425 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | AF1827 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.