| Overall Length | 292.1 mm (11.5″) |
|---|---|
| Largest O.D | 120.3 mm (4.74″) |
| Gasket O.D | 120.3 mm (4.74″) |
| Gasket I.D | 101.6 mm (4.00″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5488)
$25.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS20087)
$59.38
Fleetguard® NanoNet Fuel Filter, Spin-On, Cummins Primary Application (FF5971NN)
$145.72
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 12 × 12 cm |
| Bin Location | 00024325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5971NN |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.