| Overall Length | 294.6 mm (11.6″) |
|---|---|
| Largest O.D | 120.3 mm (4.74″) |
| Gasket O.D | 120.3 mm (4.74″) |
| Thread Diameter | 94.99 mm (3.74″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3307)
$17.50
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3335)
$16.68
Fleetguard® NanoNet Lube Filter, Spin-On (LF14000NN)
$84.66
50 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 4.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 25 × 31 cm |
| Bin Location | 00025315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF14000NN |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.