| Overall Length | 180.0 mm (7.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 101.8 mm (4.01″) |
| Gasket O.D | 81.02 mm (3.19″) |
| Thread Diameter | 102.1 mm (4.02″) |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5272)
$23.54
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19987)
$42.99
Fleetguard® User Friendly NanoNet, Fuel Filter, For Cummins B/L Engines (FF63009)
$59.06
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 11 × 11 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF63009 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.