| Overall Length | 137.1 mm (5.40″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 3/4″-20 UNEF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Water Filter, Spin-On (WF2051)
$27.25
Detroit Diesel® Coolant Filter Kit (A4722030355)
$87.46
Fleetguard® Water Filter, Spin-On (WF2015)
$176.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.6 × 10.5 × 16 cm |
| Bin Location | 00025205 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | WF2015 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.