| Overall Length | 137.1 mm (5.40″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 11/16″-16 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Coolant Filter, Spin-On (P554019)
$31.84
Fleetguard® Water Filter, Spin-On (WF2074)
$39.42
Fleetguard® Water Filter, Spin-On (WF2054)
$36.50
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 14 cm |
| Bin Location | 00025203 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | WF2054 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.