| Effective Length | 2763 mm (108.8″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2778 mm (109.4″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 102.34″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K081023)
$113.50
Gates® 112.41″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K081124)
$66.79
Gates® 108.8″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K081088)
$89.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60.5 × 19 × 3.6 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K081088 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.