Specification
| Length | 2800 mm |
|---|---|
| Width | 37 mm |
| Pitch Length | 110.24″ |
| Teeth | 200-Teeth |
| Tooth Profile | Curved |
| Material | Polyurethane |
Gates® 37mm Width, 190 Teeth, GT Type, Carbon Poly Chain Belt (14MGT-2660-37)
$415.50
Gates® 37mm Width, 224 Teeth, GT Type, Carbon Poly Chain Belt (14MGT-3136-37)
$755.00
$604.00
1 in stock
| Length | 2800 mm |
|---|---|
| Width | 37 mm |
| Pitch Length | 110.24″ |
| Teeth | 200-Teeth |
| Tooth Profile | Curved |
| Material | Polyurethane |
| Weight | 3.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 42 × 15 cm |
| Bin Location | 00046101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Transmission |
| Part # | 14MGT-2800-37 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.