| Effective Length | 1663 mm (65.50″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1677 mm (66.06″) |
| Top Width | 35 mm (1.367″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 60.75″ Length, 1.367″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K100607)
$84.74
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® 65.50″ Length, 1.367″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K100655)
$53.19
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 12 × 4 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K100655 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.