Specification
| Outside Diameter | 74 mm (2.913″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 17 mm (0.669″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | V-Ribbed Grooved |
Gates® DriveAlign 83.5mm O.D - Idler Pulley, V-Ribbed Grooved Contact, Steel (36223)
$79.50
Gates® DriveAlign 75mm O.D - Idler Pulley, Smooth / Backside Contact, Steel (38075)
$101.90
$156.25
1 in stock
| Outside Diameter | 74 mm (2.913″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 17 mm (0.669″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | V-Ribbed Grooved |
| Weight | 2.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00030115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belt Drive |
| Part # | 36341 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.