Specification
| Width | 29.5 mm (1.161″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 17 mm (0.669″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | V-Ribbed Grooved |
Gates® DriveAlign 74mm O.D - Idler Pulley, Smooth / Backside Contact, Steel (36091)
$73.50
Gates® DriveAlign 74mm O.D - Idler Pulley, V-Ribbed Grooved Contact, Steel (36341)
$156.25
$79.50
3 in stock
| Width | 29.5 mm (1.161″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 17 mm (0.669″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | V-Ribbed Grooved |
| Weight | 1.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 6 cm |
| Bin Location | 00030115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belt Drive |
| Part # | 36223 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.