Specification
| Outer Diameter | 75 mm (2.952″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
Gates® DriveAlign 74mm O.D - Idler Pulley, V-Ribbed Grooved Contact, Steel (36341)
$156.25
2-Groove Alternator Pulley (43545)
$40.69
$101.90
1 in stock
| Outer Diameter | 75 mm (2.952″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
| Weight | 1.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00030115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belt Drive |
| Part # | 38075 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.