Specification
| Effective Length | 1271 mm (50.05″) |
|---|---|
| Circumference | 1295 mm (50.98″) |
| Top Width | 13 mm (0.51″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, HD |
60.5″ 1537mm Length, H/D V-Belt (22610)
$55.50
Bestorq 355″ Length, 4.3750″ Top Width, 4 Band – Wedge Wrapped Banded V-Belt (4/8V3550)
$3,261.60
$40.76
3 in stock
| Effective Length | 1271 mm (50.05″) |
|---|---|
| Circumference | 1295 mm (50.98″) |
| Top Width | 13 mm (0.51″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, HD |
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 16 × 7 cm |
| Bin Location | BRC-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | 9500HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.