| Effective Length | 1444 mm (56.88″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1457 mm (57.37″) |
| Top Width | 20 mm (0.787″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 52.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060529HD)
$42.40
Gates® Fleetrunner 64.07″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060640HD)
$63.25
Gates® Fleetrunner 56.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060568HD)
$65.67
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.6 × 10 × 2.6 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K060568HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.