| Effective Length | 1627 mm (64.07″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1641 mm (64.62″) |
| Top Width | 20 mm (0.807″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 56.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060568HD)
$65.67
Gates® Fleetrunner 67.49″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060675HD)
$50.51
Gates® Fleetrunner 64.07″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060640HD)
$63.25
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.2 × 12.5 × 2.6 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K060640HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.