| Effective Length | 1860 mm (73.23″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1873 mm (73.75″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® 112.41″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K081124)
$66.79
Gates® Fleetrunner 79.5″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080794HD)
$85.86
Gates® Fleetrunner 73.2″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080733HD)
$91.87
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 18 × 3.1 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K080733HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.