| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.68″ (93.5 mm) |
| Stem Hex | 1.00″ (25.4 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20165-0808 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare, High-Pressure
$13.62
Gates® G20225-2020 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$61.14
Gates® G20170-1010 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$22.31
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096054 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20170-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.