| Hose I.D | 0.75″ (19.1 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.87″ (98.2 mm) |
| Stem Hex | 1.25″ (31.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20165-0808 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare, High-Pressure
$13.62
Gates® G20225-1010 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$30.36
Gates® G20170-1212 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$26.53
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7.2 cm |
| Bin Location | 00096055 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20170-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.