| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.70″ (94.0 mm) |
| Stem Hex | 7/8″ (22.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20174-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Short Bent Tube
$49.38
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20174-0808 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.