| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.90″ (99.0 mm) |
| Cut Off | 2.42″ (61.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20181-2020 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$181.32
Gates® G20239-1216 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, High-Pressure
$64.77
Gates® G20234-0810 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 45° Short Bent Tube, High-Pressure
$48.66
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20234-0810 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.