| Hose I.D | 1.25″ (31.70 mm) |
|---|---|
| Item Length | 7.09″ (180.0 mm) |
| Cut Off | 4.29″ (108.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20175-1616 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Medium Bent Tube
$80.33
Gates® G20179-1212 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Short Bent Tube
$65.19
Gates® G20175-2020 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Medium Bent Tube
$138.49
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20175-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.