| Hose I.D | 0.75″ (19.10 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.45″ (113.0 mm) |
| Cut Off | 2.44″ (62.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20175-2020 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Medium Bent Tube
$138.49
Gates® G20180-1010 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$62.51
Gates® G20179-1212 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Short Bent Tube
$65.19
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20179-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.