| Hose I.D | 0.75″ (19.10 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.12″ (130.0 mm) |
| Stem Hex | 1-1/16″ (27.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20174-1212 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Short Bent Tube
$66.90
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00095057 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20174-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.