| Hose I.D | 1.00″ (25.40 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.98″ (152.0 mm) |
| Stem Hex | 1-1/2″ (38.10 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20174-1616 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Short Bent Tube
$77.59
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20174-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.