| Hose I.D | 0.75″ (19.1 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.45″ (113.0 mm) |
| Cut Off | 2.44″ (62.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20180-1012 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$86.30
Gates® G20234-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 45° Short Bent Tube, High-Pressure
$47.25
Gates® G20181-1212 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$65.80
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096065 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20181-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.