| Hose I.D | 0.75″ (19.1 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.50″ (89.0 mm) |
| Cut Off | 1.50″ (38.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20170-1214 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$41.11
Gates® G20230-1612 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$96.94
Gates® G20225-1212 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$33.15
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096067 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20225-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.