| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.74″ (95.0 mm) |
| Cut Off | 1.76″ (44.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20225-1012 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$57.81
Gates® G20300-1010 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange, Straight
$68.17
Gates® G20230-1012 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$31.43
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20230-1012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.