| Hose I.D | 1.25″ (31.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.04″ (128.0 mm) |
| Cut Off | 2.24″ (56.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20225-0808 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$30.36
Gates® G20300-0808 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange, Straight
$68.17
Gates® G20230-2020 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$89.73
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20230-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.